تازه های دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حذف کامنت ها بشکل خودکار در اینستاگرام   1395/6/24

اینستاگرام قابلیت حذف کامنت های نامناسب را بشکل خودکار فراهم ساخته است.

چند ماه پیش و به دلیل رخ دادن سلسله ای از اتفاقات و رفتارهای جمعی که با آنها بیگانه نیستیم، شبکه اجتماعی اینستاگرام قابلیتی را در اختیار برخی از حساب های کاربری برتر خود قرار داد که به واسطه آن می توانستند نظرات یا همان کامنت های توهین آمیز که مشمول کلمات رکیک می شوند را پنهان کنند.

از امروز به بعد، این ویژگی در اختیار تمام کاربران شبکه اجتماعی مذکور قرار گرفته است. اینک همه می توانند کلماتی که به نظرشان توهین آمیز می رسد را در حساب خود مشخص کنند تا اینستاگرام از به نمایش درآمدن آنها جلوگیری به عمل آورد.

در کنار همین موضوع، این شبکه اجتماعی خبر می دهد که ترتیب نمایش داده شدن نظرات را نیز دست خوش تغییراتی کرده و از حالا به بعد نظرهایی که ارتباط بیشتری با موضوع اصلی داشته باشند، به صورت الگوریتمی ابتدا نمایش داده می شوند.

شایعه مرتبط به اقدامات جدید در بخش نظرات اینستاگرام، چندین ماه پیش توسط «واشینگتن پست» منتشر شده بود و این خبرگزاری در مطلب خود اشاره کرد که اینستاگرام در فکر این است که ویژگی غیر فعال کردن نظرات را هم در اختیار کاربر قرار دهد که البته این موضوع هنوز به حقیقت بدل نگشته است.