تازه های دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات

قدرتمندترین، با نفوذترین و برترین زنان حوزه آی.تی و فناوری برای سال 2014 میلادی معرفی شدند.   1394/9/1

به گزارش خبرگزاری مهر، هر ساله با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و آغاز سال میلادی جدید، برترین های هر حوزه معرفی می شوند تا از تلاش و کوشش های آنها تقدیر شود. امسال نیز همانند سال های گذشته، برترین زنان رشته آی.تی اعلام شدند.

 مگ وایتمن/ مدیر عامل HP

وایتمن حدود سه سال است که به عنوان مدیر عامل شرکت HP منصوب و معرفی شده است. وی در حالی به عنوان پنجمین زن برتر حوزه آی.تی معرفی می شود که پیش از این نیز عنوان بیستمین زن ثروتمند دنیا را از آن خود کرده بود. در زمانی که وی مدیریت اچ.پی را پذیرفت، سهام این شرکت سیر نزولی را طی می کرد اما این کمپانی با ورود وایتمن توانست دوران متفاوتی را تجربه کرده و شاخص سهام آن نیز روز به روز افزایش پیدا کند.

 

 ماریسا مایر/ مدیر عامل یاهو

مایر 39 ساله حدودا دو سال است که به عنوان مدیر عامل یاهو منصوب شده است. وی در حالی به عنوان یکی از پنج زن برتر سال 2014 میلادی معرفی شده است که در رتبه بندی مجله فوربز، هجدهمین زن مشهور و ثروتمند دنیا نیز لقب گرفته بود. وی یکی از جوانترین مدیران تکنولوژی است.

 

سوزان ووجسکی/ گوگل

 

در پس تمام تبلیغات شرکت گوگل از جمله Analytics ،Adsense و ... می توان ردپایی از ووجسکی یافت. وی همان شخصی است که گاراژش را به سرگی برین و لری پیج اجاره داد تا بتوانند فعالیت های خود را انجام دهند. وی در حالی به عنوان سومین زن برتر حوزه آی.تی در سال جاری معرفی می شود که عنوان دوازدهمین زن ثروتمند دنیا را نیز از آن خود کرده بود.

 

 ویرجینیا رومتی/IBM

ویرجینیا که اغلب با اسم جینی رومتی خطاب می شود، اولین مدیرعامل زنی است که در شرکت IBM منصوب شد. رومتی توانست رتبه دوم موفق ترین زن حوزه آی .تی در سال جاری را به خود اختصاص دهد و این موضوع در حالی است که وی مقام دهمین زن ثروتمند دنیا را نیز از آن خود کرده بود. اختصاص رتبه دوم برترین زن حوزه آی.تی در سال 2014 میلادی نشان از تلاش ها و کوشش های ویرجینی برای ارتقاء رتبه آی.بی.ام دارد.

 

 شرلی سندبرگ/ Face Book

"شرلی سندبرگ" اولین و برترین زن حوزه آی.تی در سال 2014 میلادی نام گرفته است. سندبرگ از سال 2008 میلادی به عنوان مدیر بخش عملیات وارد شرکت فیس بوک شد اما بعد از مدتی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره فیس بوک انتخاب شد. وی نهمین زن ثروتمند دنیا معرفی شده و اکنون نیز لقب برترین زن حوزه آی.تی در سال 2014 میلادی را از آن خود کرده است.